Kraków

Michał “Kudłaty” Zakrzewski

NOWY TARG

MICHAŁ “KUDŁATY” ZAKRZEWSKI

Miłośnik ruchu we wszelkich jego przejawach. Nie zatrzymuje się nawet na chwilę, ale nie dlatego, że przed czymś ucieka – po prostu – nieustannie czegoś poszukuje.

Wychowany w środowisku tańca towarzyskiego, solidny warsztat turniejowy potraktował jako punkt wyjścia…

…i tak rozpoczęła się, trwająca do dziś, wielka fascynacja światem flamenco i salsy. Najpierw Salsa Ventura następnie Salsa Sabrosa. Występy na polskich i międzynarodowych festiwalach salsy, udział w warsztatach prowadzonych przez mistrzów tego stylu; wreszcie – samodzielna praktyka instruktorska.

Jednocześnie – rozwija się zainteresowanie Michała teatralną przestrzenią tańca. Współpraca z „Art Color Ballet” oraz Teatrem Lalki i Maski „Groteska” w Krakowie to nowe źródła inspiracji w postaci pracy nad choreografią sceniczną i realizacji interdyscyplinarnych projektów artystycznych.

Portret Michała dopełniają jego różnorodne pasje: fotografia, sporty zimowe, muzyka oraz studia z dziedziny pedagogiki i latynoamerykanistki.

Wszechstronność.

To właśnie dzięki niej, a właściwie poprzez nieustanne poszukiwania i rozwój, udało się Michałowi wykreować zarówno niepowtarzalny styl tańca, jak i – jedyny w swoim rodzaju – styl nauczania.
Ucząc liniowych stylów salsy (L.A. Style i N.Y. Style), Michał nie ucieka od inspiracji zaczerpniętych z flamenco, hip-hopu, street dance i poppingu. I do tego samego zachęca swoich uczniów: do swoistej odwagi i otwartości – do poszukiwania sposobu indywidualnej ekspresji poprzez odkrywanie zarówno możliwości, jak i ograniczeń własnego ciała

Social Share