Katarzyna Kata Okuszko Bachata

Kata Okuszko

WARSAW

KATARZYNA “KATA” OKUSZKO

Dwukrotna zwyciężczyni międzynarodowego konkursu Bachata Social Competition z 2016 i 2017 roku oraz nagrody publiczności, certyfikowana instruktorka bachaty i choreograf. Występowała w teatrze (“My fair lady”), telewizji (Eurowizja, “Jaka to melodia”), na koncertach (“Festiwal muzyki lat 90′”, “Kabareton”), oraz w wielu reklamach, teledyskach i przy innych eventach. Tańczy od 20 lat. Przez 16 lat zajmowała się tańcem towarzyskim, gdzie zdobyła klasę S w obu stylach.

Po tańcu towarzyskim zajęła się innymi technikami, m. in. tangiem argentyńskim (była członkinią pierwszej w Polsce zawodowej formacji tanga argentyńskiego), kizombą oraz bachatą. Tu jeżdżąc wielokrotnie po świecie miała okazję szkolić się u najlepszych. Jest certyfikowaną przez Alexa i Desiree instruktorką bachaty tradycyjnej. Prowadziła zajęcia na festiwalach w Polsce i za granicą (Warsaw Salsa Festival, All Stars Festival Budapest, Tallinn Bachata Festival, Bachata King Greece). Jest twórczynią damskiej bachatowej formacji BachataMe project, sędziuje konkursy bachatowe.

Szerokie doświadczenie taneczne pozwala jej zrozumieć indywidualne potrzeby każdego kursanta, a dbałość o detale sprawia, że dokłada wszelkich starań by każdy nie tylko świetnie prezentował się na parkiecie, ale i doskonale czuł w ruchu.

Osiągnięcia:

  • 1 miejsce na Bachata Social Competition w 2016
  • 1 miejsce i nagroda publiczności na Bachata Social Competition w 2017
  • w tańcu towrazyskim: wicemistrzostwo Polski w klasie A, ćwierćfinał w kategorii World Open Latin na Polish Open Championships, uplasowanie się w pierwszej 50 na Dutch Open w Assen, w pierwszej 40 na UK Open

Social Share